EN İYİ İMPLANT YAPAN DOKTORLAR

En çok kullanılan Alman implant markası Bego dur. Nobel implant, Human Tech implant, İsveç implant, İmplance implant Türkiye'de pazar payı geniş olan implant markalarıdır.
En iyi implant markası hangisi. İstanbul Türkiye
Küçükçekmece Diş Hekimi
Küçükçekmece Diş Hekimi

Ne yaparsak yapalım, en iyisini yapalım diyenler için diş tedavileri öncesi mutlaka araştırma yapılması gereken bir konudur. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde tedavi yaptıracağınız doktor ile ilgili bilgi almak ancak internet ortamından mümkün olabilir. Bu yazıda en iyi implant yapan doktor ve en iyi implant markaları ile ilgili fikirlerimizi bulabilirsiniz. En iyi implant uygulamasına erişmek için tanıdık önerisi ile bir yer bulmak mümkün. Ama hangi kritere göre iyi.

Arkadaşınızın veya bir yakınınızın tanıdığı ve tavsiye ettiği doktor size çok uzak olabilir. Bazen de tavsiye edilen ve en iyi implant yapan doktor denilen doktorun, implant fiyatları sizin bütçenizi aşıyor olabilir. Bu durumda ne yapmak lazım?

Bu yazıda size iyi bir implant uygulaması için nelere dikkat etmemiz gerektiği ile ilgili bilgi vermek istiyorum. Tedavi öncesi implantlar hakkında bilgi almak, en iyi implant hangisi, size doğru implant yapacak hekimi seçmek için bilmeniz gerekenler kısaca bu yazıda yer alıyor. Tabi karar sizin! Bazen ucuz olsun, bazen en iyisi olsun gibi öncelikler söz konusu. Bu öncelikler şüphesiz hastanın tedavi sonucunu da etkilemektedir

İmplant tedavisinin iyi yapılmadığında çok can sıkan bir işlem olduğunu duymuşsunuzdur. Tedavi planlamasından uygulama aşamasına kadar, her adımda doğru karar alıp doğru uygulama yapmak gerekir. İyi malzeme kullanmak ve implant sonrası üzerine yapılacak diş protezinin de kullanışlı bir şekilde yapımı gerekir.

Şahsen bana Türkiye’de en iyi implant merkezi neresi? diye sorsalar vereceğim cevap şöyle. “İstanbul’da en iyi implant merkezi veya Avrupa Yakası en iyi implant nerede yapılır dediğinizde bile tek bir cevap vermek mümkün değil.”

Ama size yol gösterecek tavsiyelerim olacak. Tek bir adres olmasa da implantlarınızı yaptırabileceğiniz bazı yerleri seçip onlar içerisinden doğru kararı verebilirsiniz. Önce coğrafi lokasyon ne derece önemli onu irdeleyelim.

İMPLANT YAPACAK KLİNİK VEYA DOKTORUN YERİ

En iyi implant yapan merkez doktoru
En iyi implant markası mı doktoru mu önemli.

İmplant yapacak yer yakın olur ise ulaşım kolay bir şekilde erişim sağlanır. Ancak günümüzde insanların implant tedavisinin en iyisini, en ucuz fiyat ile yaptırmak için senelerdir Avrupa ve Amerika dan ülkemize geldiğini unutmayalım. Sağlık turizmi diye bir sektörün varlığı artık hepimiz tarafından kabul edildi. Bu nedenle implant tedavisinde mesafeler önemli değil. Yeter ki doğru işlem yapılsın ve sonuç iyi olsun. En iyi implant tedavisi için mesafeden önce dikkat edilmesi gereken implant yapacak kliniğin bu konudaki deneyimi ve hastalarının verdiği tavsiyelerdir.

İMPLANT FİYATI

İşte aslında çok önemli olmadığı halde önemli görünen bir konu. İmplant fiyatları tabi klinikten kliniğe farklılık gösterir. Ama en pahalı implant ile en ucuz implant arasında 200-300 Euro fark vardır. Ömür boyu kullanmayı düşündüğünüz bir implant için birkaç yüz Euro az veya fazla vermek önemli olmamalı. Nelere para harcamıyoruz ki! İmkan yoksa zaten implant tedavisini erteleyebilirsiniz. Ucuz ve çok iyi bir şey bulursanız kaçırmayın. Çünkü öyle bir şey yok. Siz de biliyorsunuz ama insan implant yaptırmadan önce neden ise cimri oluyor.

Yapay bir organ olacak implant vidaları 7 gün 24 saat ağzımızda kalacak ve her yediğimiz onların üzerinden geçecek. En iyisini hak ettiğinizi düşünüyorum işin doğrusu. Siz implant fiyatını bir kenara bırakın. Nereye kaç implant yapılacak en önemli konu bu çünkü. Bir de neden yapılacak? Yapılınca nasıl çiğneyecek. Karşısında diş var mı? Bunun gibi birçok konuyu aydınlığa çıkarmak gerekiyor. İsterseniz randevu alın sizinle görüşüp bilgi verelim.

İMPLANT MARKASI

Markalar konusuna geldiğimizde bazı forumlarda en iyi implant markası Alman implantlar diye geçer. Bazen de Türk implantlar diye yazılar okuyabilirsiniz. Bu yazıları veya önerileri kimin neye göre yazdığını da bilemezsiniz. Size önerim hekim tecrübesi ile sabittir. Klinik başarısı ile kendini kanıtlamış markalardan bir tanesi kullanabilir. En çok kullanılan Alman implant markası Bego dur. Nobel implant, Human Tech implant, İsveç implant, İmplance implant Türkiye’de pazar payı geniş olan implant markalarıdır.