Şeffaf Aparey ile Ortodonti

Estetik Diş Tedavi Örnekleri

Eğri dişlerin düzeltilmesi için ortodonti teli veya şeffaf apareyler ile düzeltilebilmesi mümkündür. Diş telleri sabit oldukları için bir süre sonra kişiyi rahatsız eder. Ancak düğün veya mezuniyet gibi özel günlerde dişler üzerinde tel olmasını kimse istemez.

Hiç kimse eğri dişlerde dolaşmayı da istemez. Sabit diş teli takmak istemeyen hastalar için şeffaf aparey iyi bir diş düzeltme seçeneği olmuştur.

Neden Şeffaf Aparey

Dişlerin düzeltilmesi için kullanılan apareyler diş tellerine göre birçok avantaj sağlar:

1-Şeffaf oldukları için ağıza takıldıklarında belli olmalar,

2-Kolaylıkla çıkarılıp temizlenebilirler,

3-Yemek yemek sırasında çıkarıldıkları için beslenme kısıtlaması yoktur,

4-Diş telleri gibi gülümseme sırasında görünmezler,

5-Tedavi bittiğinde tellerin altında oluşan renk değişikliği veya çürük gibi olumsuz sürprizlerle karşılaşmazsınız.

Şeffaf Aparey Üretimi

Şeffaf apareylerin üretilmesi için 3 boyutlu dijital teknoloji kullanılmaktadır dişler üzerindeki aralıklar iyilikler Metal görünümü olmadan kişiden alınan ölçüye göre üretilen modern bir tedavi sistemidir. Şeffaf aparey ücretleri sigorta tarafından karşılanmaktadır.

Aparey ücretini Diş Hekimi dişlerinizin sorununu gördükten sonra yapacağı analiz ile belirleyebilir şeffaf aparey fiyatları yapılacak işlemin süresi ve vaka’nın zorluk derecesine göre farklılık gösterir metal diş tellerine göre şeffaf plak tedavisi fiyatları biraz daha uygun olabilmektedir şeffaf aparey iyi bir sonuç almak istiyorsanız günde en az 22-23 saat takmanız önerilir. Bu süreden daha az taktığınızda dişlerin düzelmesi mümkün olmayacaktır. Plağı düzenli takan hastaları için tedavi süresi yaklaşık 6 ay ile bir buçuk yıl arasındadır. Kullanılacak aparey sayısı tedavi süresini belirler.

Tedavi Süresi

Örneğin bir tane için 15 aparey kullanan bir hastanın tedavi suresi 30 hafta olacaktır. Genellikle 6 ay ile 1 yıllık bir süre içerisinde şeffaf aparey tedavisi tamamlanır. Şeffaf aparey ile yapılan ortodonti tedavilerinde sonucu Bilgisayar ortamında simülasyon olarak görmek mümkün olmaktadır.

Bakımı

Şeffaf aparey  bakımı normal bir protez bakımı gibidir. Kullanılmadığı zamanlarda temiz bir şekilde serin kuru bir yerde saklanması tavsiye edilir. Plaklar üzerinde yemek birikintileri olduğunda bakteri tutulumuna olanak sağlayacakları için mutlaka aç kaldıklarında fırçalamalıdırlar. Gerektiğinde yüzde 70 lik alkol ile temizlenmeleri mümkündür. Normal diş macunu ve diş fırçası haricinde herhangi bir deterjan kullanılmaması gerekir.

Özellikle çamaşır suyu gibi toksik deterjanların şeffaf plaklar içerisine koyulmaması gerekir. Sağlığınız için de zararlı olan bu tür deterjanlar plağınızın deforme olmasına sebep olur.

Şeffaf plak tedavisi ile ilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya web sayfasında daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Şeffaf aparey fiyatları yazısını okumalısınız.