ŞEFFAF APAREY İLE ORTODONTİ

Estetik Diş Tedavi Örnekleri

Eğri dişlerin düzeltilmesi için ortodonti  (diş teli) veya şeffaf apareyler ile mümkündür. Diş telleri sabit oldukları için kullanımları tel takılan kişiyi rahatsız edebilir. Diğer taraftan kişi düğün veya mezuniyet gibi özel günlerde dişler üzerinde tel olmasını istemez. Tabi bu zorluklar varken dişlerim eğri kalsın da demez kimse. Yani kimse eğri dişlerde dolaşmayı istemez.

Sabit diş teli takmak istemeyen hastalar için şeffaf aparey ile ortodonti uygulaması iyi bir diş düzeltme seçeneği olmuştur. Hazırlanan şeffaf plaklar dişler üzerine takılır ve dişler düzelir. Şimi size Şeffaf plaklar ile telsiz eğri dişlerin nasıl düzeltildiğini anlatalım. Önce Üretiminin nasıl yapıldığından bahsedelim.

Şeffaf Aparey (Plak) Üretimi

Şeffaf apareylerin üretilmesi için 3 boyutlu dijital teknoloji kullanılmaktadır dişler üzerindeki aralıklar iyilikler Metal görünümü olmadan kişiden alınan ölçüye göre üretilen modern bir tedavi sistemidir. Şeffaf aparey ücretleri sigorta tarafından karşılanmaktadır.

Aparey ücretini Diş Hekimi dişlerinizin sorununu gördükten sonra yapacağı analiz ile belirleyebilir şeffaf aparey fiyatları yapılacak işlemin süresi ve vaka’nın zorluk derecesine göre farklılık gösterir metal diş tellerine göre şeffaf plak tedavisi fiyatları biraz daha uygun olabilmektedir şeffaf aparey iyi bir sonuç almak istiyorsanız günde en az 22-23 saat takmanız önerilir. Bu süreden daha az taktığınızda dişlerin düzelmesi mümkün olmayacaktır. Plağı düzenli takan hastaları için tedavi süresi yaklaşık 6 ay ile bir buçuk yıl arasındadır. Kullanılacak aparey sayısı tedavi süresini belirler.Şimdi neden şeffaf plak önerdiğimizi anlatalım ve sonra tedavi süresi ve fiyatlar hakkında da bilgi verelim.

Neden Şeffaf Aparey ve Plak

Dişlerin düzeltilmesi için kullanılan apareyler diş tellerine göre birçok avantaj sağlar:

1-Şeffaf oldukları için ağıza takıldıklarında belli olmalar,

2-Kolaylıkla çıkarılıp temizlenebilirler,

3-Yemek yemek sırasında çıkarıldıkları için beslenme kısıtlaması yoktur,

4-Diş telleri gibi gülümseme sırasında görünmezler,

5-Tedavi bittiğinde tellerin altında oluşan renk değişikliği veya çürük gibi olumsuz sürprizlerle karşılaşmazsınız.

Plak ile Telsiz Ortodonti Tedavi Süresi

Örneğin bir tane için 15 aparey kullanan bir hastanın tedavi suresi 30 hafta olacaktır. Genellikle 6 ay ile 1 yıllık bir süre içerisinde şeffaf aparey tedavisi tamamlanır. Şeffaf aparey ile yapılan ortodonti tedavilerinde sonucu bilgisayar ortamında simülasyon olarak görmek mümkün olmaktadır. Her tip diş eğriliğinde uygulanması mümkün olmasa da bir çok ortodonti problemleri için şeffaf plak ile telsiz ortodonti uygulanabilmektedir.

Şeffaf plak uygulamasında tedavi süresi genellikle 8:24 ay arasında olmaktadır. Dişlerin ne kadar eğri olduğuna bağlı olarak değişen bu süre analiz aşamasında doğru bir şekilde belirlenebilir. Eğri dişlerinizin ne kadar sürede düzelebileceğini örenmek istiyorsanız mutlaka klinikte muayene olmanız gerekir.

Şeffaf Plak Fiyatları Ne Kadar?

Diş düzeltmek için tel takma fiyatlarını aşağı yukarı biliyorsanzı size plak ile telsiz ortodonti fiyatı da o kadar diyebilirim. Ama tel ile ortodonti fiyatı hakkında fikrim yok diyorsanız o zaman rakamlar ile devam edelim. Dişler üzerine tel takılarak yapılan ortodonti tedavi fiyatları 8000 TL ile 15.000 TL civarında bulunmaktadır. Şeffaf plaklar apareyler ile yapılan ortodonti tedavisi de yaklaşık aynı fiyat aralığında gerçekleştirilir.

Şeffaf Plak Bakımı

Şeffaf aparey  bakımı normal bir protez bakımı gibidir. Kullanılmadığı zamanlarda temiz bir şekilde serin kuru bir yerde saklanması tavsiye edilir. Plaklar üzerinde yemek birikintileri olduğunda bakteri tutulumuna olanak sağlayacakları için mutlaka aç kaldıklarında fırçalamalıdırlar. Gerektiğinde yüzde 70 lik alkol ile temizlenmeleri mümkündür. Normal diş macunu ve diş fırçası haricinde herhangi bir deterjan kullanılmaması gerekir.

Özellikle çamaşır suyu gibi toksik deterjanların şeffaf plaklar içerisine koyulmaması gerekir. Sağlığınız için de zararlı olan bu tür deterjanlar plağınızın deforme olmasına sebep olur.

Şeffaf Aparey Doktor Bulma

Yeni bir uygulama olan şeffaf aparey ile ehli dişlerin düzeltilmesi işlemi zaman içerisinde giderek yaygınlaşacaktır. Ancak İstanbul ili Avrupa yakasında Bakırköy, Avcılar, Yenibosna, Beylikdüzü, Florya, Yeşilyurt, Yeşilköy, Sefaköy, Halkalı, Küçükçekmece, Bağcılar, Bahçelievler, Zeytinburnu, Topkapı, Büyükçekmece bölgesine yakın oturuyorsanız 0 549 347 43 47 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Şeffaf plak tedavisi ile ilgili Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya web sayfasında daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Şeffaf aparey fiyatları yazısını okumalısınız.