ÖN DİŞ ESTETİK KAPLAMA ÇEŞİTLERİ VE FİYATLARI

diş estetiği örnek
diş estetiği örnek

İnsanın neresi ağrır ise canı oradadır derler ya ne kadar doğru. Diş ağrısı, göz ağrısı, böbrek ağrısı vermesin yaratanım diye dualar vardır. Amin tabi ama bizim de dikkat etmemiz gereken kurallar var. Şimdi ağrıyı bir kenara bırakarak estetik diş ile ilgili bilgi verelim.

Diş dediğimizde insanların aklına hep ağrı geliyor. Gelişen estetik diş tedavi yöntemleri sayesinde artık insanlar dişleri ağrımadan da diş hekimine gidiyor. Özellikle ön diş estetik kaplamalar çok ön plana çıkmaya başladı.

implant dis üzeri zirkonyum
implant diş üzeri zirkonyum kaplama

Ön diş estetik kaplama çeşitleri ile ilgili bilgi almak için diş hekimi Sertaç Kızılkaya ya başvurduk. Kendisinin estetik diş tedavileri ve implant tedavilerindeki 25 yıllık tecrübelerinden faydalanmak ve merak edenler ile ihtiyaç duyanların geniş kapsamlı bilgilenmesi için son gelişmeleri öğrendik. Şimdi estetik diş hekimi Sertaç Kızılkaya’nın verdiği röportajı size aktarıyoruz.

DİŞLERDE ÇIKAN SORUNLAR

Sağlığımızı korumaz ve dikkatsiz yaşamaya devam edersek başımıza hiç beklemediğimiz işler gelebiliyor. En basitinden ön dişlerimizle sert cisimleri ısırmak, onlara zarar verebilir. Hatta dişlerimizi kırabilir. Aşırı yükler ile diş yerinden çıkmasa bile zarar görür. Dişin ucu kırılabilir, çatlayabilir. Diş canlılığını kaybedip nekroz olabilir. Kanal tedavisi gerekebilir.

Her ne olur ise olsun diş hekimi bu dişin artık çekilmesi gerekiyor demeden siz dişimi çekin dememelisiniz. Çünkü dişler sadece yemek yemek için değil estetik yüz görüntüsünün de önemli bir parçası. Yumuşak dokuların destekleyicisi. Diğer taraftan da sesleri çıkarmamız için önemli bir organımız. Tek bir ön diş kaybında bile birçok sesi farklı çıkardığınızı anında hissedebilirsiniz. Bu nedenler ile diş kaybetmeyi hiç istemiyoruz.

  1. Aralık Dişler
  2. Aşınmış Dişler
  3. Çapraşık Dişler
  4. Görünen Diş Etleri
  5. Hasarlı Çürük Dişler
  6. Küçük Dişler
  7. Sarı Dişler

ÖN DİŞLER NEDEN KAPLANIR?

diş estetiği fiyatları
Diş estetiği fiyatları için önce ihtiyaçlar belirlenmeli.

Yüz ifademizin önemli bir bölümü gülüşümüz ile ortaya çıkar. güldüğümüzde de dişlerimiz değil mi? Dişlerin temiz ve bakımlı olması bizim elimizde. Sıralanışları, diş renkleri ve alt çene ile üst çene arasındaki ilişki için ise hastanın kendi başına yapabileceği her hangi bir şey yok.

Diş hekimliği işte bu durumda devreye diriyor. Eğri dişleri düzeltebiliyor, rengi bozuk dişleri diş beyazlatma yöntemleri veya diş kaplama teknikleri ile daha güzel görünen duruma getirebiliyor. Ön dişler için uygulana kaplama çeşitlerinden bahsedeceğim. Bunların hangi durumlarda nasıl uygulanabildiği ve ne tür bir kaplama ile uzun ömürlü sağlıklı ve estetik sonuçlar alınabildiği konusunda tecrübelerimi aktaracağım. Bana www.drsertac.com/iletisim den ulaşabilirsiniz.

DİŞ EKSİKLİĞİ VE DİŞ KAPLAMASI VE DİŞ KÖPRÜSÜ YAPIMI

Ön dişler için kaplama ihtiyacı bazen eksik diş nedeni ile gerekebilir. Bazen diş eksikliği diş eti hastalıklarından kaynaklanır ve çok sayıda dişi kaybedilmiş olabilir. Bazen de dişlerin çürük olması üzerine diş kaplama yapılmasını gerektirebilir. Öncelikle diş çekimi nedeni ile kaplama yapılması hakkında bilgi verip sonra estetik diş kaplamalara değinmek isterim.

Uygulanabilecek bir tedavi işlemi yok ise diş çekilir. Genellikle diş sallanıyor ise, enfeksiyon yaygınsa veya diş hacmi kalmadı ise size dişlerin çekilmesi gerektiği söylenebilir. Bu durumda ağız sağlığını ve genel sağlığı bozmamak için diş çekilmesi zaruri olmaktadır. Diş çekildiğinde eksilen diş boşluğu için diş yaptırmak gerekiyor. Çünkü fonksiyon azalır, dişlerde kaymalar başlar, diş eti hastalıklarına zemin hazırlanmış olur. Fonksiyon yani çiğneme kaybı da sizi ayrıca rahatsız edecektir.

Diş çekildikten sonra çekim bölgesine implant uygulanarak üzerine kaplama yapılabildiği gibi eksik diş boşluklarının yanındaki dişler kesilerek onların üzerine diş köprüsü uygulanması da mümkündür. Bu yazıda önemi bilgiler bulacaksınız.

https://www.implantmerkezi.gen.tr/implant-mi-dis-koprusu-mu/

ÖN DİŞ ESTETİĞİ

Ön diş estetik diş kaplama
Ön diş için estetik diş kaplama

Özellikle üst çene ön dişlerimiz gülme ve konuşmanın temelini oluşturur. Bazı insanlar dişlerin büyük olmasından ve hafif fırlak görünmesinden hoşlanırken bazı insanlar da ön plana çıkan dişleri hiç sevmeyebilir. bunda zevklerin ve renklerin tartışılmayacağı prensibinden yola çıkarak yapılacak dişleri kişini isteklerine göre şekillendirmek en doğru yaklaşım olacaktır.

Dişe estetik görüntüyü veren üç unsura göz atalım

  1. Diş şekli
  2. Diş rengi
  3. Dişlerin sıralanışı

yapacağımız estetik diş kaplama ile bu üç unsuru eksiksiz elde etmemiz gerekir. Estetik diş uygulamasında diş eti ve diş birleşiminin sağlıklı olması da biyolojik uyum ile mümkün olabilmektedir. Genç sportif bir gülüş için dişlerin kesici kenarlarının daha keskin ve belirgin olması, entelektüel gülüş için düzgün sıralanışı ve dudak çizgilerine uyumlu dişler tercih edilir. Sizin karakteristiklerin diş üzerine yansıtmaya çalışan teknisyen ve hekim çalışmalarına da visagism demekteyiz. Tedavi öncesi veya dişlerinizin sağlıklı göründüğü diş fotoğraflarınız bize bu konuda yardımcı olabilmektedir.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN ÖN DİŞ ESTETİK MALZEMELER

Ön diş estetiğiDoğal diş yapısını taklit edebilen malzemeler kullanıldığında gerçekten nerede ise kendi dişinizden ayırt edilemeyecek kadar başarılı diş kaplamaları uygulaya bilmekteyiz. günümüz malzemeleri ve teknolojileri diş hekimlerine bu olanağı sağlamaktadır. Çok değil 5-10 yıl önce içerisinde metal bulunan porselen diş kaplamaları ile doğal diş görüntüsünü yakalamakta zorlanan teknisyenlerimiz şimdilerde nerede ise tek parmaklarını oynatarak mükemmel işlere imza atmaktadırlar.

Ön diş kaplama malzemesinde en önemli özellik olarak ışığı yansıtma ve geçirgenlik özellikleri ön plana çıkmaktadır. Bu bakımdan bizler ön diş kaplamalarda tam seramik, empress, zirkonyum malzemeler kullanarak arzu edilen sonuçları ala bilmekteyiz.

DİŞ ESTETİĞİ ÖRNEK FOTOĞRAFLARI ÖNCE SONRA DİŞ RESİMLERİ

Kliniğimizde uyguladığımız estetik diş tedavilerimizi görmek isteyen hastaları randevu alarak gelmeleri yeterlidir. Kendi dişlerine en uygun estetik diş kaplamalar hakkında bilgi alırken yapılmış örnek uygulamalarımız da göre fırsatları olacaktır.

DİŞ ESTETİĞİ VE FİYATI

Güzel şeyler hep oluyor değil mi diş estetiği de böyle ucuz fiyat ile diş estetiği ekmek değil. Yeni teknolojiler güzel bir gülümsemeye olanak sağlasa da bunların bir bedeli var. Diş estetiği elde etmek için bazen ortodonti tedavisi bazen diş kaplama bazen de sadece diş beyazlatma yeterli olabiliyor bu nedenle estetik diş fiyatları şu kadar diyemiyoruz. Yapılacak işlemi belirleyip ona göre fiyatlandırma yapılması gerekiyor. Bu konuda size diş hekimi Sertaç Kızılkaya yardımcı olabilir. İstanbul küçükçekmece diş Kliniği ile gittiğinizde dişlerinizin daha iyi bir görüntüye sahip olabilmesi için yapılması gerekenleri tespit edip size fiyatlandıracaktır.

Yaklaşık bir  fiyat öğrenmek isteyenler için ortodonti tedavi fiyatlarından 7.000 TL ile 15.000 TL aralığında olduğunu söyleyebiliriz. Ancak her zaman ortodonti tedavisi tek başına da yeterli olamayabiliyor. Bazen lamina diş kaplamalar gerekiyor lamina diş fiyatı her diş için 200 ile 300 Euro gibi. Bazen de zirkonyum diş kaplamayla dişlerin üzerini kaplamak gerekir. Her bir kaplanacak diş için zirkonyum diş fiyatı da 200 Euro civarında diyebiliriz. Buradan hareketle yaklaşık 8:15 için işlem yapılacağını hesap da toplam tutar 10.000 TL civarında olabilir ancak belki de sadece bir diş beyazlatma ile çok daha az ödeme yaparak diş estetiği elde edebileceksiniz. En iyisi siz bir randevu alıp diş hekimi kontrolü yaptırım telefon 0 549 347 43 47