İMPLANT KİMLERE YAPILABİLİR

Çakma diş diye de adlandırılan diş implantı, ağızda eksik olan dişlerin eski görünüşünü ve fonksiyonunu geri getirebilmek için çene kemiğine çakılan vidalı diş köküdür. Köprü ve protez dişlere göre daha rahat bir kullanım sağlayan diş implantı, diğer tedavilere göre daha kalıcı ve daha fonksiyonel bir çözümdür. Yaşadığımız yüzyılda kullanılan en kalıcı tedavi implant tedavisi olmakla beraber bu tedavi gelişmeye devam etmektedir. İşini iyi yapan bir diş doktoruyla doğru araç gereçle bu tedaviyi sürdürdüğünüz sürece en temiz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Diş kökünü taklit eder
İmplant Diş Vidası

Diş implantı tedavisi güvenli midir?

1809 yılından beri süren implant tedavisi, çeşitli markalarla sağlanmaktadır. Piyasaya sürülen markalardan orijinal dişinize yakın yapılan implantlarla beraber, daha az kaliteli implantlar da bulunmaktadır. Mükemmele yakın bir sonuç çıkarmak için araştırmanızı güzelce yapmalı ve bu esnada diş doktorunuza mutlaka danışmalısınız. Kemik sayınız yeterli olduğu sürece istediğiniz sayıda diş eksikliği için diş implantı tedavisi uygulanabilir.

Klinik olarak doktorun uygun gördüğü hastalara yapılabilir.

İmplant ihtiyacı:

  1. Diş çekimi
  2. Diş eksikliği
  3. Travma ile kaybedilmiş dişler
  4. Kist nedeni ile çekilmiş dişler
  5. Hareketli protez kullanan hastalar

için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Büyük kolaylık ve rahatlık sağlayan implant uygulaması ile kendi dişiniz gibi çiğneme ve estetik görünüme kavuşabilirsiniz. Sistemik bir rahatsızlığı olmayan hastalar için implant uygulaması mümkündür.

İmplant Kime Uygun?

En iyi implant markaları

Kontrol altında şeker hastalığı olanlar implant yaptırabilir. Kalp hastaları için doktorundan alacağı izin ve uygulanabilir raporu ile işlem sorunsuz olarak uygulanabilir. Kan sulandırıcı ilacın kesilmesi için doktor ile bilgi alışverişi yapılması şarttır. Bazı hastalar için kan sulandırıcıların kesilmesi sorun yaratabilmektedir.

Genellikle işlemden üç gün önce kan sulandırıcıların kesilmesi implant uygulaması için yeterlidir. Aspirin ve türevi ilaçlar Kumadin Plaviks gibi antikoagülan ilaçlar kanama süresini ve miktarını arttırır.

İmplant tedavisinde dikişsiz implant uygulamaları, tek aşamalı uygulama, dördü bir arada sistem ile sabit diş uygulamaları mümkündür.İmplant üzerine yapılan diş kaplama, köprü ve protez uygulamaları hakkında detaylı bilgiye http://www.drsertac.com  web sitemizdeki sayfalarda bulabilirsiniz.Estetik diş tedavilerinde zirkonyum porselen diş kaplama, lamine diş kaplama, diş beyazlatma, pembe estetik ve diş rengi seçimi gibi konular hakkında bilgi almak için diş hekimi Sertaç Kızılkaya nam kişisel web sitesini ziyaret etmenizi öneririz.

Ağız bakımı ile ilgili fırçalamanın nasıl yapılacağı bilinmelidir. Hangi tür fırça ve diş macunu kullanılacağı diş ipi, ağız duşu, ağız gargaraları ve diş taşı temizliği hakkında ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz. İmplant uygulaması öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler bilinmelidir. İmplantların bakımı kontrol zamanları önem taşır. Cerrahi işlem sonrasında nelere dikkat edileceği yapılması ve yapılmaması gerekenler bilinmelidir. Bir implant uygulanmadan önce neden implant kararı verildiği tedavi öncesinde öğrenilmelidir. Dikkat edilmesi gerekenler implant markası seçimi implant sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve implantın üzerine uygulanacak diş protezi önem taşır.