İMPLANT

Üst çene altı implant uygulanmış bir ağız. Vaka Dr. Sertaç Kızılkaya
Üst çene altı implant uygulanmış bir ağız. Vaka Dr. Sertaç Kızılkaya

İmplant ile sabit diş sahibi olursunuz. Diş yapmak için sağlam dişlerinizin kesilmesine gerek kalmaz. İmplant diş tedavisi zor bir tedavi değildir. Doğru planlanıp doğru uygulandığında sizin için kurtarıcı olacak bir uygulamadır. İmplant tedavisi ile ilgili konunun uzmanı tecrübeli diş hekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi aldık. Bize İmplant nedir ne zaman uygulanır ne zaman uygulanmaz implant fiyatı ne kadar implant markaları ve kaliteleri ile ilgili bilgiler verdi. İstanbul Küçükçekmece Korudent Diş Kliniğii’nde yaptığımız röpörtaj için kendisine teşekkür ediyoruz.

Tedavi Özellikleri

Bu tedavi tahmin edeceğiniz üzere biraz pahalı bir tedavidir. Bunu bir dezavantaj saymak doğru olmayabilir çünkü diş implantı tedavisi verdiğiniz paranın her kuruşuna değecek bir tedavidir. Diğer bir dezavantajdan bahsedecek olursak, ağız temizliğinize gösterdiğiniz özeni maksimum seviyede tutmak zorundasınız. Normal şartlarda yapmanız gerekenin iki katı temizlik sizi bekliyor olacak.

Avantajlarından bahsedecek olursak, daha iyi çiğneme ve dilediğinizi yeme şansı implantla mümkün. Estetik açıdan hoş bir görünümle beraber özgüven artışına da sebep olan implant tedavisinin avantajları dezavantajlarını unutturmaya yetiyor.

İmplant Faydaları

Dişler kaybedildiğinde diğer dişlere zarar vermeden onların estetik ve fonksiyon ihtiyaçlarını gidermek amacıyla implantlardan faydalanılır. İmplantlar kemik içerisine yerleştirildiği için diğer dişler üzerinde herhangi bir kazıma işlemi yapmaya gerek yoktur. Zaman içerisinde kaplama dişin altındaki doğal dişlerde çürüme, ağız kokusu, diş eti kanaması, diş eti morarması gibi problemler görülmez.

Ağzında hiç diş olmayan hastalar için ise büyük bir kurtarıcıdır implantlar. Protezin ağızda sabit durması için destek sağlayan implant vidaları kişiye büyük konfor sağlar. Daha iyi bir çiğneme ve daha iyi bir estetik mümkün olabilmektedir.

İlk çıktığı yıllara oranla günümüzde çok yüksek başarı oranı ile uygulanan implant tedavisi artık günümüzde rutin uygulamalar arasına girmiştir. Fiyat olarakta son derece uygun fiyatlar ile yapılabilen implant tedavisi hakkında diş ekimi Sertaç Kızılkaya dan bilgi alabilirsiniz. İstanbul küçükçekmece diş Kliniği 05493474347

İmplant Zararları

İnsanlar implant denildiğinde ürküyor. Çünkü kötü tecrübe yaşayan implant hastaları var. Nerede kimin yaptığı belli olmayan implantlar hastaların başında harita bilmekte. Kullanılan implant malzemesinden implant uygulayan hekime hatta klinik malzemelerin kalitesi ve Kalibrasyonu gibi detaylara kadar hatasız bir yol haritası çizilmesi gereken bir tedavidir implant.

Her işlemde olduğu gibi hatalı uygulamalar sonucunda hasta zarar görebilir. Bu basit bir diş dolgusu veya kanal tedavisi nde de aynı biçimdedir. Kullanılan kötü bir malzeme veya yanlış yapılan bir planlama kişinin mağdur olmasına neden olur. İmplantın cerrahi bir işlem içermesi ve fiyatlarının ucuz olmaması nedeniyle implant hataları kişiyi maddi ma’nevi olarak zora sokacaktır. İstenmeyen durumlarla karşılaşmamak için konunun uzmanı, tecrübeli yeterli ekipman ve donanıma sahip temiz kliniklerde implant tedavilerini yaptırmanız önerilir.