İMPLANT AVANTAJLARI

İmplant diş ve fiyatları 2018-2019 implant ücretleri
İmplant diş ve fiyatları 2018-2019 implant ücretleri

Diş implant fiyatları ve implant sorunlarını araştırmaktan, implantların bizlere sağlayacağı yararları araştırmaya sıra gelmiyor değil mi? Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya’ dan aldığımız değerli bilgileri sizlere aktarmaya devam ediyoruz. İmplantların sağladığı avantajlar nelerdir?  Neden implant yaptırıyoruz?

Diş bakımındaki gelişmelere rağmen ,çoğu insan diş çürüğü, periodontal hastalık veya yaralanma nedeniyle diş kaybına maruz kalmaktadır .
Uzun yıllar boyunca, eksik dişleri olan insanlar için mevcut tek tedavi seçeneği köprüler ve takma dişler olarak görüldü. Ancak bugün diş implantları takma dişlerin yerini alabilir oldu. İmplantlar yedek diş kökleridir. İmplantlar, doğal dişlerinize uyacak şekilde sabitlenmiş (kalıcı) veya çıkarılabilir yedek dişler için güçlü bir temel sağlar.

En çok kullanılan Alman implant markası Bego dur. Nobel implant, Human Tech implant, İsveç implant, İmplance implant Türkiye'de pazar payı geniş olan implant markalarıdır.
En iyi implant markası hangisi. İstanbul Türkiye

Diş implantlarının aşağıdakiler dahil birçok avantajı vardır:

Görünümü iyileştirme :

Diş implantları kendi dişleriniz gibi görünür ve hissedilir.Kemikle kaynaşacak şekilde tasarlandıkları için kalıcı hale gelirler.

Konuşmayı iyileştirme:

Zayıf takma dişlerde dişler ağızda kayabilir ve kelimelerinizi mırıldanmanıza veya bulaştırmanıza neden olabilir . Diş implantları, dişlerin kayabileceği endişesi olmadan konuşmanıza izin verir.

İmplantlar sizin bir parçanız haline geldiğinden, implantlar çıkarılabilir protezlerin rahatsızlığını ortadan kaldırır.Diş implantları size gülümsemenizi geri verebilir ve kendiniz hakkında daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir.

Daha kolay yemek yemenizi sağlar:

Kayan protezler çiğnemeyi zorlaştırabilir. Diş implantları kendi  dişleriniz gibi işlev görür ve en sevdiğiniz yiyecekleri güvenle ve acı çekmeden yemenizi sağlar.

Geliştirilmiş ağız sağlığı

Diş implantları, diş destekli bir köprünün yaptığı gibi diğer dişlerin azaltılmasını gerektirmez. Yakındaki dişler implantı desteklemek için değiştirilmediğinden, kendi dişlerinizin çoğu sağlam kalır ve uzun süreli ağız sağlığını iyileştirir. Bireysel implantlar ayrıca dişler arasında daha kolay erişime izin vererek ağız hijyenini iyileştirir.

İmplantlar çok dayanıklıdır ve uzun yıllar dayanır. Dikkatli bir bakımla, birçok implant ömür boyu sizinle olur.Çıkarılabilir protezler adı üzerinde kolayca çıkarılabilir. Diş implantları, protezlerin çıkarılmasının her ortamda mümkün olmaması, altına yiyecek girmesi ve sert besinleri çiğnemeye olanak vermemesi gibi rahatsızlıkları ve protezi yerinde tutmak için diş protez yapıştırıcılarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır.