Estetik Şeffaf Diş Teli

ŞEFFAF APAREY PLAK YÖNTEMİ
ŞEFFAF APAREY PLAK YÖNTEMİ

İnsanlar her geçen gün daha iyiyi arar oldu. Artık eğri dişleri düzeltilirken bile güzel görünmek istiyor insanlar. Bu amaç ile metal diş tellerinin yerine beyaz renkli veya şeffaf braketler takılmaya başlandı. Dişlerin eğriliklerini düzeltmek için takılan ortodonti telleri artık daha estetik. Kişinin gerek okul gerek özel yaşantısı sırasında daha iyi görünme arzusu nedeni ile  uygulanan şeffaf diş telleri şeffaf aparey le de karıştırılmaktadır. Diş telin denildiğinde dişlerin üzerine yapıştırılan braketleri düşünmeliyiz.

Braket adı verilen ve diş yüzeyine özel yapıştırıcısı ile tutturulan sabit ortodonti tedavisi haricinde günümüzde diş teli takamam diyenler için şeffaf aparey tekniği ile eğri dişlerin düzeltilebilmesi artık mümkün.Alınan ölçü üzerinde bilgisayarlı tasarım ve üretim aşaması sonrasında bir dizi plak basılır ve hasta bu şeffaf plakları 5 haftada bir değiştirerek uygular. 1 yıl sonunda dişler düzelir. Özel günler hariç günde 22 saat takılı kalması tavsiye edilir. Şeffaf diş plağı siparişi için randevu alıp klinikte muayene olmanız gerekmektedir.

ŞEFFAF APAREY KULLANANLAR NE DEDİ?

Şeffaf aparey takmanın en büyük avantajı ağızdaki yaraların olmaması ve bakıldığında ağız içerisinden metalik koyu renklerin görülmemesidir. Ortodonti tedavisinde seramik teller kullanılsa da bunlar dudağı rahatsız eder. Bir başka büyük avantajı da tedaviye başlarken gittiğimde dişlerin nasıl olacağını görmeye imkan sağlamasıdır. Dişler bilgisayar ortamında hareket ettirilerek alacakları pozisyon tedavinin en başında hastaya gösterilir. Bu sayede hasta hangi amaç için bu tedaviyi kabul ettiğini net olarak görmektedir. Bir başka büyük avantajı da özel günlerde ağızda herhangi bir tel yok iken fotoğraf çekme ve konuşma imkanı sağlamasıdır. Gün içerisinde yaklaşık 20 saat gibi bir süre bu plakları takmak tedavinin başarısı için yeterli olmaktadır.

ŞEFFAF DİŞ TELİ FİYATLARI

Uygulanan klasik ortodonti yöntemleri ile şeffaf diş teli fiyatları arasında pek bir fark yoktur. Her iki yöntemle maliyetli yöntemlerdir ancak dişlerin ömür boyu ağızda düzgün kalacağı ve daha iyi bir estetik çiğneme ve konuşma imkanı sağlayacağını göz önüne alınır ise tedavi maliyeti rahatlıkla karşılanabilir olmaktadır. Diş teli fiyatları ile ortodonti plak fiyatları hemen hemen aynıdır. Ancak bazı vakalarda hafif eğri olan durumlarda tedavi maliyeti daha düşük olabilmektedir.

Sizin dişleriniz için en uygun tedaviyi maliyetini öğrenmek istiyorsanız mutlaka diş hekiminden birebir görüşerek bilgi almanız gerekmektedir.