EN İYİ İMPANT

Alman implantların fiyatları
En iyi implant markası ve Alman implantların fiyatları

En iyi implant markasını arıyorsanız aslında şu ana kadar bir hayli zaman geçirdiğinizi tahmin edebiliyorum. Çünkü şu marka en iyi implant markası diye bir şey yoktur. Piyasada yerli ve yabancı birçok implant çeşidi vardır. Bunlar bazen bir marka çeşitlemesi yapan aynı fabrikanın ürünü olabiliyorlar. Bazen de yurt dışında fason üretilip üzerine değişik marka basılan implantlar olduğunu biliyoruz.

PEKİ EN İYİ İMPLANT DİYE BİR ŞEY YOK MU?

En iyi implant yerine en iyi implant uygulaması gibi bir araştırma içerisinde olmak daha doğru ve sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum. Çünkü implantı sadece raftan veya fabrikadan alıp kullanmıyoruz. implantın kullanımına gelene kadar malzemenin yanı sıra cerrahi uygulama ve implant üzeri protez diş uygulamaları gibi önemli aşamalar vardır. Bunlardan herhangi birinde aksama olduğunda ağız içerisinde yeterli konuşma fonksiyonu çiğneme fonksiyonu ve estetik görünüm maalesef sağlamayacaktır. Bir implantın kemik ile kaynaması da sadece yeterli değildir. Başarı için implant doğru yerde doğru şekilde uygulanmış olmalı ve üzerine hastanın kullanabileceği özellikle protez yerleştirilebilmeleri gerekir. İmplant kalitesi implantın üzerine yapılabilen protez parçalarını çok olması ile bağlantılıdır.

Sadece implant vidasını üretmek aslında yeterli değildir. Üzerindeki diş protezi en az implant kadar önemli bir nokta bu konu ile ilgili olarak almam implantlarının gerek üst yapı gerekse implant gövdesi bakımından yeterli çeşitlilikte olduğunu rahatlıkla söylemek mümkündür. Yerli implantlarda da bu çeşitlilik her geçen gün giderek artmaktadır.

İMPLANT UZMANI KİMDİR?

Diş hekimleri, çene cerrahisi uzmanları periodontoloji uzmanları hatta endodonti uzmanları da implant uygulamak için yeterli diplomaya sahiptirler. Diş hekimliğinde genellikle cerrahi branşlar çene cerrahisi ve diş eti hastalıkları uzmanları implant konusunda daha fazla çalışma yapmaktadır. Uzmanlığı olmayan diş hekimleri aldıkları eğitimler sayesinde implant konusunda bilgi sahibi olabilir ve kendilerini geliştirerek yeterli el becerileri var ise başarılı implantlar yapabilirler. İmplant yapan hekim’in mesleğinde yenilikleri takip eden yeni bilgilere açık dikkatli el becerisi olan ve steril çalışan bir hekim olması gerekir.